• تهران، خیابان ظفر، خیابان مصدق (نفت) شمالی، کوچه دامغانی، پلاک۳۸، واحد ۲
  • ۰۹۱۲۱۹۳۲۴۲۸ || ۰۲۱۲۲۲۲۱۸۶۷ || ۰۲۱۲۶۴۱۳۷۶۳
  • تهران، خیابان ظفر، خیابان مصدق (نفت) شمالی، کوچه دامغانی، پلاک۳۸، واحد ۲
  • ۰۹۱۲۱۹۳۲۴۲۸ || ۰۲۱۲۲۲۲۱۸۶۷ || ۰۲۱۲۶۴۱۳۷۶۳ ||

وکیل تخلیه ملک

طرح دعاوی ملکی توسط اشخاص از جمله دعوی دستور تخلیه به دلیل پیچیدگی ها و اهمیت نکات حقوقی ممکن است. در طول روند پرونده دچار مشکلات زیادی گردد انتخاب وکیل ملکی با تجربه می تواند شما را به نتیجه دلخواه برساند. موسسه حقوقی داوری بین الملل صلح صدرا با مدیریت مسعود اسلامی مهر و با در اختیار داشتن وکلای پایه یک دادگستری و ماهر آماده انجام دعاوی ملکی از جمله دستور تخلیه یا حک تخلیه، دعاوی سرقفلی، الزام به تنظیم سند، اخذ پایان کار، اخذ صورت مجلس تفکیکی می باشد. جهت تماس مستقیم با وکیل ملکی می توانید با شماره ۰۹۱۲۱۹۳۲۴۲۸ مسعود آسلامی مهر تماس حاصل نمایید.

 

دستور تخلیه

برای صدور دستور تخلیه مجموعه‌ای از شرایط لازم است که عبارتند از:

۱- قرارداد اجاره که در دو نسخه تنظیم شده باشد.
۲- قرارداد اجاره علاوه بر امضای مؤجر و مستاجر به امضای دو شاهد رسیده باشد.
۳- مدت قرارداد اجاره منقضی نشده باشد.

در صورت جمع هر سه شرط بالا چنانچه ملک مورد نظر مسکونی باشد مؤجر می‌تواند با تقدیم دادخواست به شورای حل اختلاف محل وقوع ملک مراجعه کرده و دستور تخلیه اخذ نماید. این دستور به مستاجر ابلاغ شده و مستاجر ظرف سه روز از تاریخ ابلاغ می‌بایست نسبت به تخلیه ملک اقدام نماید. البته تخلیه ملک از سوی مستاجر منوط به تادیه مبلغ ودیعه به وی می‌باشد. لازم است بدانید دستور تخلیه قابلیت اعتراض ندارد.

در صورت نبود هر یک از شروط مذکور به جای دستور تخلیه، حکم تخلیه صادر می‌شود. صدور این حکم نیازمند تعیین جلسه رسیدگی و صدور حکم از سوی مرجع قضایی است و به همین دلیل زمان بیش‌تری مورد نیاز است. شما می‌توانید با مراجعه به موسسه حقوقی ما با مدیریت مسعود اسلامی مهر وکیل پایه یک دادگستری و بهرمندی از خدمات بهترین وکیل در تهران جهت اخذ دستور تخلیه در اسرع وقت و به بهترین نحو به نتیجه دلخواه خود دست یابید.

 

نحوه تخلیه ی ملک

آنچه بیان شد درخصوص نحوه ی تخلیه ی ملک، بطورکلی بود لذا با توجه به شیوع بیماری کرونا که جامعه را در شرایط خاص و متفاوتی قرارداده است ستاد ملی مبارزه با کرونا در جهت حمایت از مستأجرین در وضعیت موجود، طی مصوبه ای شرایط تمدید خودکار قرارداد اجاره را به نفع مستاجرین پیش بینی نموده است.

قبل از شروع بحث لازم به ذکراست که مصوبه ی مذکور، صرفا در مورد املاک استیجاری مسکونی قابلیت اجرا دارد و ‌شامل املاک تجاری نمیگردد. همانطور که بیان شد مطابق ماده ۳ قانون روابط موجر و مستاجر به محض انقضای مدت اجاره و در صورت عدم تخلیه و تحویل ملک توسط مستاجر، با تقاضای موجر دستور تخلیه ظرف ۳روز صادر و از زمان تقدیم دادخواست تا اجرا، تخلیه ی ملک تنها یک هفته به طول می انجامد. اما گاهی وجود شرایط خاص و بحرانی ممکن است قانون را تحت الشعاع قرارداده و نحوه ی اعمال برخی قوانین موقتاً ‌تا سپری شدن بحران و برگشت به وضعیت عادی، دستخوش تغییراتی شود.

ستاد ملی مبارزه با کرونا طی تصویب دستورالعملی که هم اکنون در محاکم قضایی لازم الاجراست، پیش بینی نموده است که چنانچه ۳شرط مذکور در ابتدای بحث وجود داشته، مدت اجاره منقضی شده باشد و مستاجرتمایل به تخلیه ی ملک نداشته باشد میتواند در تهران با افزایش ۲۵درصدی، در کلان شهرها با افزایش ۱۵درصدی و در شهرستانها با افزایش۱۰درصدی اجاره بها و ودیعه نسبت به سال گذشته، اقدام به تمدید خودکار قرارداد نموده و بطور قانونی به سکونت خود ادامه دهد.

 

شرایط تخلیه ملک

البته این بدان معنا نیست که در شرایط کرونا موجر مطلقاً حقی بر تخلیه ی ملک ندارد بلکه در صورت اثبات موارد زیر، امکان تخلیه ی ملک حتی در شرایط کرونا نیز وجود دارد:

۱- موجر ‌افراد تحت تکلف وی صرفا مالک همین واحد مسکونی مورد اجاره بوده ‌خود نیاز شخصی داشته باشند.

۲ -چنانچه فرزند ذکور موجر، نیازمند ملک مورد اجاره برای سکونت باشد.

۳- اخذ پروانه ساختمانی و یا پروانه تعمیرات اساسی توسط مالک به منظورتخریب واحد مسکونی ‌و احداث ساختمان جدید یا انجام تعمیرات اساسی

۴- چنانچه ملک به شکل رسمی ‌و قطعی مورد معامله قرار گرفته باشد.

۵- عدم پرداخت مابه التفاوت مال الاجاره توسط مستاجر تا یک ماه پس از تمدید قرارداد اجاره

۶- عدم موافقت مستاجر با افزایش اجاره بها بر اساس نرخ های فوق الذکر

۷- عدم انجام تعهدات مستاجر مطابق قرارداد و موارد ایجاد تضییع حقوق موجر

۸- رفتار خلاف عرف مستاجرکه باعث شکایت سایر ساکنین واحد مسکونی باشد.

۹- عدم ایفای تعهدات مستاجر(عدم پرداخت به موقع اجاره بها، هزینه شارژ و…) و ایجاد ضرر و زیان قابل ملاحظه ی موجر

شماره تماس و آدرس :

 

شماره تماس:۰۲۱۲۲۲۲۱۸۶۷۰۲۱۲۶۴۱۳۱۱۲۰۲۱۲۶۴۱۳۷۶۶۰۲۱۲۶۴۱۳۷۶۳

تلفن همراه:۰۹۱۲۱۹۳۲۴۲۸

ایمیل: MEM.Lawyers@yahoo.com

فکس: ۰۲۱۲۶۴۱۳۶۰۳

اینستاگرام : solhesadra

تلگرام : solhesadra

آدرس: تهران، خیابان ظفر، خیابان نفت شمالی، کوچه دامغانی، پلاک ۳۸

تماس جهت مشاوره