• تهران، خیابان ظفر، خیابان مصدق (نفت) شمالی، کوچه دامغانی، پلاک۳۸، واحد ۲
  • ۰۹۱۲۱۹۳۲۴۲۸ || ۰۲۱۲۲۲۲۱۸۶۷ || ۰۲۱۲۶۴۱۳۷۶۳
  • تهران، خیابان ظفر، خیابان مصدق (نفت) شمالی، کوچه دامغانی، پلاک۳۸، واحد ۲
  • ۰۹۱۲۱۹۳۲۴۲۸ || ۰۲۱۲۲۲۲۱۸۶۷ || ۰۲۱۲۶۴۱۳۷۶۳ ||

وکیل خانواده در تهران

وکالت در امور خانواده به دلیل اهمیت بسیار زیاد نهاد خانواده و مسائل حقوقی مرتبط با آن، می‌توانید از راهکارهای وکیل پایه یک دادگستری خانم و وکیل پایه یک دادگستری آقا در مؤسسه حقوقی داوری بین الملل صلح صدرا بهرمند شوید.

 

انجام وکالت در امور خانواده توسط موسسه حقوقی داوری بین الملل صلح صدرا

مطابق قانون اساسی ایران: از آنجا که خانواده واحد بنیادی جامعه است همه قوانین و مقررات و برنامه‌ریزی‌های مربوط باید در جهت آسان کردن تشکیلات خانواده، پاسداری از قداست آن و استواری روابط خانوادگی بر پایه حقوق و اخلاق باشد.

همچنین اصل ۲۰ قانون اساسی بیان می‌دارد همه افراد ملت اعم از زن و مرد در حمایت قانون یکسان هستند. و از همه حقوق انسانی، اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی با رعایت موازین برخوردارند.

حمایت قانونگذار از زنان: ایجاد زمینه مساعد برای رشد شخصیت زن و احیای حقوق مادی و معنوی وی، حمایت مادران بخصوص در دوران بارداری و حضانت فرزند و حمایت از کودکان بی‌سرپرست، اعطای قیومیت فرزندان به مادران شایسته، ایجاد بیمه خاص بیوگان و زنان سالخورده و بی‌سرپرست.

این مسأله بسیار حائز اهمیت است که با توجه به گستردگی وسیع مسائل خانوادگی و اوضاع و احوال حاکم بر اختلافات خانوادگی و گستردگی قوانین و شیوه‌های طرح دعاوی خانوادگی، به مصلحت می‌باشد. تا در صورت نیاز به طرح دعاوی در دادگاه و پیگیری امور مربوطه متقاضی طرح دعوا با وکیل پایه یک دادگستری متخصص و کاردان آقا، یا وکیل با تجربه خانم مشاوره نماید.

 

به عنوان نمونه

روش های وصول و تأمین مهریه:

 باید بدانید که برای وصول مهریه هم از طریق دادگاه و از طریق اجرای ثبت یا همان اداره ثبت اسناد و املاک اقدام کرد.

از طرفی زن می‌تواند از طریق تقاضای تأمین خواسته، تقاضای توقیف اموال شوهر را بنماید. تا زمانی که حکم مهریه را اخذ می‌کند به راحتی بتواند از اموال توقیف شده، مهریه را وصول نماید.

دقت کنید که اگر مرد برای فرار از پرداخت مهریه اموال خود را انتقال دهد چنانچه این انتقال بعد از درخواست مهریه باشد. فرار از دین محسوب شده و قابل ابطال است.

بدانید در صورتی که مرد قبل از ازدواج به دروغ صفاتی را مطرح کند. و یا دارای بیماری صعب العلاج بوده و این مسائل را از زن مخفی نماید و پس از عقد آشکار شود، زن می‌تواند به عنوان تدلیس در ازدواج تقاضای فسخ نکاح را بنماید. و همچنین هرگاه زوجه در موقع نکاح خود را دوشیزه قلمداد کند و خلاف آن ثابت شود مرد حق فسخ نکاح را دارد.

بهتر است که بدانید آن تعداد از دعاوی خانوادگی که ذاتاً ماهیت حقوقی دارند. یعنی منظور از طرح دعوی مطالبه حقی باشد. دعاوی حقوقی خانوادگی نامیده می‌شوند. مانند وصول مهریه، استرداد جهیزیه، درخواست حضانت طفل، صدور گواهی عدم امکان سازش.

 

ازدواج مجدد

اگر مرد بخواهد ازدواج مجدد نماید باید از دادگاه اجازه بگیرد. لذا برای اخذ اجازه ازدواج دائم مجدد مرد یکی از شرایط ذیل را داشته باشد.
۱- رضایت همسر اول
۲- عدم قدرت همسر اول به انجام وظایف زناشویی جنسی
۳- عدم تمکین زن از شوهر
۴- ابتلاء زن به جنون یا امراض صعب العلاج
۵- محکومیت زن به حبس حداقل ۵ سال
۶- ابتلاء زن به اعتیاد
۷- ترک زندگی خانوادگی یا مفقودالاثر شدن زن
۸- عقیم بودن زن
البته دادگاه بر ای صدور ازدواج مجدد مرد شرایط مالی مرد را هم بررسی می کند.

جهت مطالعه بیشتر و آشنایی با برخی دعاوی خانوادگی به صفحه دعاوی خانوادگی مراجعه کنید.

 

بهترین وکیل خانواده در تهران

مسائل و مشکلات حقوقی خانواده مانند نفقه-مهریه-و طلاق و… در دادگاه های خاص خانواده انجام می شود. و با سروکار داشتن با مسائل خاص خانوادگی حتما باید با دفاتر مورد اطمینان و به طبع با وکلای مورد اطمینان باید مشکلات خود را در میان بگذارند .

مسائل و مشکلات خانوادگی به دلیل اینکه در دادگاه ها و مراجع حل اختلاف پرونده های زیادی را به خود اختصاص داده است.

این زمینه را برای افراد فرصت طلب و سود جو فراهم می کنند. تا خانواده و زوجین را که در ابتدای ازدواج خود و یا در شرایط سخت زندگی قرار گرفته اند. و یا از همه مهمتر با داشتن مهریه ی بالای زوجه بسیار وسوسه انگیزی شود. که طرف خود را به جای یک وکیل مجرب معرفی کند. و افراد را سرکیسه کند خیلی از مسائل و مشکلات هستند. که بدون نیاز به حضور وکیل در دادگاه گرفتن وکیل از قبل با وکیل مربوطه و یا مشاور مربوطه اطلاعات لازم که دریافت کند. و شاید پیشگیری بتواند بهتر مشکلات شما را بهبود ببخشد.

 

استخدام وکیل خانواده

نیاز به هزینه کردن برای وکیل نباشد. شاید داشتن یک شماره تلفن وکیل خانواده بتواند در اسرع وقت مشکل و نیاز شما را حل کند. و اگر موضوع به حدی سخت شد که حتما باید در دادگاه طرح دعوا کنید و نیاز به وکیل داشته باشید. وکیل مربوطه بتواند در دادگاه برای شما طرح دعوا کند و از حق شما دفاع کند.

در صورت تمایل جهت کسب مشاوره و راهنمایی پیرامون مسائل خانواده اعم از طلاق، حضانت فرزند، پرداخت مهریه، پرداخت نفقه و… از وکیل خانواده در تهران کمک بگیرید.

 

وکیل خانواده در تهران

 

 

وکالت در امور خانواده – انجام کلیه پرونده‌های مربوط به امور خانواده از جمله: طلاق، مطالبه مهریه، نفقه، مطالبه اجرت المثل، تمکین، حضانت فرزند، ملاقات و طلاق توافقی، استرداد جهیزیه گواهی عدم امکان سازش مسائل حقوقی نامزدی و هدایای آن

تماس جهت مشاوره