• تهران، خیابان ظفر، خیابان مصدق (نفت) شمالی، کوچه دامغانی، پلاک۳۸، واحد ۲
  • ۰۹۱۲۱۹۳۲۴۲۸ || ۰۲۱۲۲۲۲۱۸۶۷ || ۰۲۱۲۶۴۱۳۷۶۳
  • تهران، خیابان ظفر، خیابان مصدق (نفت) شمالی، کوچه دامغانی، پلاک۳۸، واحد ۲
  • ۰۹۱۲۱۹۳۲۴۲۸ || ۰۲۱۲۲۲۲۱۸۶۷ || ۰۲۱۲۶۴۱۳۷۶۳ ||

وکیل سرقفلی در تهران

در مواردی قانون‌گذار به جهت رعایت حال مستاجر و جلوگیری از تضییع حقوق کسبی وی اقدام به تصویب ماده ۱۹ قانون روابط مالک و مستاجر نموده است. احقاق حق مستاجر توسط بهترین وکیل سرقفلی در تهران در دادگاه مورد پیگیری قانونی قرار می‌گیرد.

 

وکیل سرقفلی و ملکی

مستاجر می‌تواند به کمک وکیل سرقفلی در تهران با مراجعه به دادگاه و طرح دعوی تجویز انتقال منافع مجوز انتقال حق کسب و پیشه و به تبع آن سرقفلی را از دادگاه اخذ نماید و دادگاه پس از بررسی موضوع و احضار مالک و نیز استعلام وضعیت ثبتی در نهایت مبادرت به صدور حکم به تجویز انتقال منافع به غیر خواهد نمود. و البته نکته مهم آنکه اعتبار این رأی صرفاً برای ۶ ماه از تاریخ ابلاغ حکم قطعی به مالک خواهد بود.

که در این مدت مستاجر باید کلیه حقوق کسبی خود را اعم از حق کسب و پیشه و سرقفلی را با سند رسمی به دیگری منتقل نماید. وگرنه حکم صادره توسط بهترین وکیل سرقفلی  پس از فرجه ۶ ماه فاقد اعتبار خواهد بود.

 

خرید سرقفلی

در خرید سرقفلی باید به این نکات توجه کرد:

۱- چنانچه انتقال سرقفلی بموجب سند عادی باشد اولاً : حتماً باید به وجود حق انتقال به غیر برای مالک سرقفلی تصریح شده باشد و عدم تصریح به انتقال به معنای ممنوعیت انتقال است. ثانیاً: این انتقال می‌بایست بموجب سند رسمی باشد.

۲- چنانچه در سند انتقال سرقفلی اشاره‌ای به وجود حق انتقال به غیر نشده باشد. و خود مالک نیز از خرید سرقفلی امتناع نماید مالک سرقفلی می‌بایست. برای رفع این مشکل و دریافت جواز انتقال به مراجع قضایی مراجعه نماید. در چنین مواردی چنانچه صاحب سرقفلی بدون اذن مالک اقدام به انتقال سرقفلی به غیر نماید. مالک ملک می‌تواند با پرداخت نیمی از مبلغ سرقفلی و حق کسب و پیشه و تجارت به صاحب سرقفلی یا سرایدار محل را تخلیه نماید.

۳- در صورتی که در سند انتقال سرقفلی شغل خاصی قید شده باشد. و مالک سرقفلی بدون هماهنگی و اذن مالک ملک اقدام به تغییر شغل نماید. مالک می‌تواند بدون پرداخت مبلغی به صاحب سرقفلی ملک را تخلیه نماید.

۴- تعدی و تفریط مالک سرقفلی در ملک مورد نظر نیز شرایطی مانند بند بالا ایجاد می‌نماید. تعدی بمعنای تجاوز از حدود اذن مالک و تفریط بمعنای عدم انجام اقدامات قراردادی یا متعارف جهت حفظ مال مالک ملک می‌باشد.

توجه داشته باشید. در صورت بروز هرگونه مشکل در زمینه حقوق مربوط به سرقفلی، موسسه حقوقی داوری بین الملل صلح صدرا به مدیریت مسعود اسلامی مهر وکیل پایه یک دادگستری با بهره‌مندی از بهترین و مجرب‌ترین وکلای سرقفلی در تهران در اسرع وقت مهیای ارائه خدمت به شما هموطنان گرامی بوده و مشکل شما را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به بهترین نحو حل و فصل خواهند نمود.

 

وکیل سرقفلی در تهران

 

تجویز انتقال منافع ماده ۱۹ قانون روابط مؤجر و مستأجر مصوب ۱۳۵۶

در قراردادهای اجاره املاک تجاری مشمول سال ۱۳۵۶، مستأجر نمی تواند منافع مورد اجاره اعم از سرقفلی و حق کسب و پیشه ملک را بدون رضایت مالک به غیر انتقال دهد مگر اینکه به موجب شرط مندرج در قرارداد اجاره، مستأجر این حق را سابقاً از مالک اخذ نموده باشد.

بنابراین اگر مستاجر حق انتقال به غیر را نداشته باشد و مالک نیز به انتقال و فروش سرقفلی و حق کسب و پیشه و تجارت رضایت ندهد مستاجر با مانع اساسی برای انتقال حق خود به غیر روبه رو خواهد بود.

چنانچه مستاجر بدون رضایت مالک منافع مورد اجاره اعم از سرقفلی یا حق کسب و پیشه را با هر قراردادی چه سند صلح حقوق باشد یا هر قرارداد عادی دیگر منتقل نماید. در چنین مواردی مالک می‌تواند با مراجعه به دادگاه نسبت به فسخ قرارداد اجاره و تخلیه ملک اقدام نموده و در صورت اثبات تخلف، مستاجر فقط مستحق دریافت نیمی از حق کسب و پیشه و تجارت خواهد بود.

 

۰۲۱۲۲۲۲۱۸۶۷

۰۲۱۲۶۴۱۳۷۶۶ 

۰۲۱۲۶۴۱۳۱۱۲

۰۲۱۲۶۴۱۳۷۶۳

info@solhesadra.com

تهران، خیابان ظفر، خیابان مصدق (نفت) شمالی، کوچه دامغانی، پلاک۳۸، واحد ۲

بهترین وکیل در تهران - صلح صدرا

وکیل متخصص سرقفلی تهران

نظر به تخصصی و حرفه‌ای بودن دعاوی مالک و مستاجر و لزوم حضور وکیل سرقفلی در تهران و وکیل ملکی در این گونه دعاوی مؤسسه حقوقی و داوری بین الملل صلح صدرا آمادگی دارد. با حضور کادری مجرب و متشکل از وکیل سرقفلی در تهران و وکیل ملکی در تهران شما را در رسیدن به موفقیت یاری نماید.

بهترین وکیل به وکیلی گفته می شود که در حوزه دعاوی ملکی تخصص دارد. در بسیاری از مشکلاتی که در رابطه با اموال غیر منقول وجود دارد نیاز به وکیل حس می شود. ما با بیست سال سابقه کار در حوزه ی وکالت املاک و سرقفلی جز بهترین های این رشته می باشند. ارائه مشاوره های حقوقی، طرح لایحه و دفاع، راهنمایی در خصوص طرح دعوا، خدماتی می باشد. که توسط این مرکز برای افرادی که به دنبال وکیل می‌باشند ارائه میشود. اصولا وکیل ملکی و وکیل سرقفلی با وجود توانایی در طرح دفاع در کلیه دعاوی بیشتر در حوزه اموال غیر منقول و امور ملکی فعالیت می‌کنند.

 

مزایای مراجعه به وکیل سرقفلی در تهران

از آنجایی که وکیل سرقفلی دارای تجربه کافی در زمینه پرونده های حقوقی مربوط به سرقفلی می باشد. به خوبی از جریان دادرسی پرونده های مربوط به حق کسب و کار و پیشه آگاهی دارد. و همین موضوع باعث می شود. تا وقت شما به هدر نرود و مجبور نشوید. تا هزینه دادرسی زیادی را برای احقاق حقوقتان پرداخت کنید. اطناب مراحل دادرسی باعث می شود. تا شما مجبور شوید هزینه دادرسی بیشتری بپردازید. پس مراجعه به وکیل سرقفلی در تهران یک انتخاب هوشمندانه برای تمامی صاحبان کسب و کار و تجار می باشد.

امروزه یکی از موضوعات و دغدغه های امروز کسبه، سرقفلی و مسائل راجع به آن است. قانونگذار در قوانین متعدد، از جمله قانون موجر و مستأجر، مالیاتی و صنفی به ابعاد مختلف سرقفلی پرداخته است. و احکام خاصی را در مورد این موضوع مقررداشته است. به علاوه شما همواره میتوانید از مشاوره حقوقی که توسط وکیل امور سرقفلی ارائه میشود، بهره مند شوید.

 

وکیل در تهران

وکیلی می‌باشد که به جز اینکه باید تحصیلات و سواد بالایی در حیطه قضایی، ذهنی شفاف و همینطور اطلاعاتی به‌روز برای پیروزی در حل پرونده‌های پیچیده دارد.

وکیل پایه یک دادگستری در تهران

با توجه به اهمیت وکیل پایه یک دادگستری در تهران، فهمیدن نیاز به وکیل حرفه‌ای در موارد حقوقی بسیار ضروری است. وکیل پایه یک دادگستری با تخصص خود، می‌توانند بهترین مشاوره‌های حقوقی ارائه دهند .

وکیل ملکی در تهران

وکیل ملکی در تهران به وکیلی می‌باشد که در زمینه دعاوی ملکی تخصص دارد. دعاوی ملکی عنوانی برای مجموعه ای از دعاوی است. که به نوعی به موضوع ارتباط بین اموال غیر منقول و انسان مربوط می شوند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس جهت مشاوره