• تهران، خیابان ظفر، خیابان مصدق (نفت) شمالی، کوچه دامغانی، پلاک۳۸، واحد ۲
  • ۰۹۱۲۱۹۳۲۴۲۸ || ۰۲۱۲۲۲۲۱۸۶۷ || ۰۲۱۲۶۴۱۳۷۶۳
  • تهران، خیابان ظفر، خیابان مصدق (نفت) شمالی، کوچه دامغانی، پلاک۳۸، واحد ۲
  • ۰۹۱۲۱۹۳۲۴۲۸ || ۰۲۱۲۲۲۲۱۸۶۷ || ۰۲۱۲۶۴۱۳۷۶۳ ||

وکیل صلح عمری در تهران

برای آشنایی با حوزه وکالت یک وکیل صلح عمری در تهران ابتدا باید به معنای واژه صلح پی ببرید. صلح در اصطلاحات حقوقی ایران به دو معنی لغوی بخشش و سازش می‌باشد. همچنین صلح به معنای حل اختلاف و از بین رفتن کدورت‌ها نیز به کار می‌رود. و حتی در برخی از قراردادهای قانون مدنی به عنوان عقود معین نیز معروف شده است.

هنگامی که شخصی یکی از اموال خود را به دیگری می‌بخشد در اصطلاح حقوقی گفته می‌شود که مال خود را صلح نموده است. عقد قرارداد صلحی انواع مختلفی دارد که یکی از مشهورترین آن‌ها صلح عمری می‌باشد.

در قرارداد صلح فرد صلح‌گر می‌تواند تصمیم گیرد که ملک یا مال خود را به شخص دیگری به صورت رایگان انتقال بدهد. ولی این انتقال به گذشت مدت زمان عمر خود، فرد دیگر قرارداد یا شخص ثالث مشروط می‌باشد.

به عنوان مثال اگر پدری تصمیم بگیرد که مسکن خود را به فرزندش از طریق صلح عمری انتقال دهد و آن‌ را بر مدت زمان عمر خود مشروط بداند. بنابراین پدر تا زمانی که در قید حیات است می‌تواند از همه منافع مالش به صورت کامل استفاده کند و پس از فوت پدر مسکن وی به شکل کامل و شش دانگ به فرزندش خواهد رسید.

عقد قرارداد صلح عمری دارای پیچیدگی‌های خاص و حساسیت زیادی می‌باشد. توصیه می‌کنیم که قبل از تنظیم آن با یک وکیل صلح عمری در تهران مشورت نمایید.

اگر برای شما هم مشکلات ملکی نظیر از دست دادن املاک اتفاق افتاده است، بهترین وکیل ملکی در تهران را انتخاب نمایید.

وکیل صلح عمری در تهران
وکیل صلح عمری در تهران

بهترین وکیل صلح عمری در تهران

برای تنظیم قرارداد صلح عمری با بهترین وکیل صلح عمری در تهران در ابتدا باید به این نکته توجه داشته باشید که شما درباره هر موضوعی که می‌خواهید مشاوره بگیرید باید از پایه یک بودن آن وکیل مطمئن شوید. چرا که حتی با یک راهنمایی اشتباه امکان دارد ضررهای زیادی را  متحمل گردید.

بهترین وکیل صلح عمری در تهران  به وکیلی می‌گویند که در حقوق قراردادها به ویژه در انواع عقد صلح تخصص داشته و حرفه‌ای باشد.  به همین جهت هر وکیلی قادر نیست در این حوزه که تخصصی است به شما مشاوره بدهد. نکته دیگری که باید به آن قبل از عقد قرارداد به آن دقت کنید این است که در قرارداد صلح حتما برای خودتان حق فسخی مادام العمر در نظر داشته باشید.

این از آن جهت بااهمیت است که امکان دارد بعد از گذشت سال‌ها اوضاع  تغییر کند و دیگر نتوانید از تعهداتی که در گذشته داده‌اید منصرف شوید. با پیش‌بینی کردن حق فسخ به شکل مادام العمر از چنین مشکلاتی جلوگیری خواهد شد.

وکیل متخصص صلح عمری در تهران

قبل از عقد هرگونه صلح نامه‌ای بهتر است با یک وکیل متخصص صلح عمری در تهران مشورت نمایید تا از ویژگی و مزایای این قرارداد مطلع شده و بهتر عمل کنید. از نخستین مزایایی که در صلح عمری می‌توان به آن اشاره نمود این است که با این قرارداد فرد صلح کننده برای مال و املاک خود بعد از فوت تعیین تکلیف می‌کند. و در بعضی از شرایط حتی صلح عمری پس از مرگ متوفی نیز ادامه خواهد داشت.

به عنوان مثال فردی می‌خواهد که خانه‌اش پس از مرگ وی به فرزندانش برسد اما با تنظیم قرارداد صلح عمری می‌تواند تعیین نماید در صورت فوت او تا زمانی که همسرش در قید حیات است می‌بایست از آن منافع ان ملک به طور کامل بهره‌مند گردد و پس از فوت همسرش در آن هنگام ملک به فرزندان منتقل بشود.  بنابراین به این شکل ارث و میراث را بین فرزندان خود صلح نموده ولی آن را مشروط به زمان مرگ همسرش کرده است.

مزیت یا ویژگی دیگر صلح عمری رسمی بودن این قرارداد به عنوانی سندی رسمی است که می‌توان به آن به عنوان مزیت این صلح نامه اشاره کرد. همچنین باید این قرارداد را در دفاتر اسناد رسمی ثبت نمود تا دیگر هیچگونه ادعا و اعتراضی نسبت به آن به وجود نیاید. در این صورت سند صلح عمری و امضا به کار رفته در آن رسمی می‌باشند و تنها با مطرح کردن جعل بودن آن و اثباتش می‌توان قرارداد را ابطال نمود.

۰۹۱۲۱۹۳۲۴۲۸
۰۲۱۲۶۴۱۳۱۲ – ۰۲۱۲۶۴۱۳۷۶۶ ۲۱۲۲۲۲۱۸۶۷– ۰۲۱۲۶۴۱۳۷۶۳
تهران، خیابان ظفر، خیابان مصدق (نفت) شمالی، کوچه دامغانی، پلاک۳۸، واحد ۲
info@solhesadra.com

صلح عمری چیست؟

در ابتدا به معنای واژه صلح در قانون مدنی  پی بردید. در این قسمت قبل از این که بدانیم صلح عمری چیست؟ باید بدانیم که این چه نوع قراردادی است. با توجه به تعریفی که در قانون مدنی از صلح می‌خوانیم صلح عمری را از عقود لازم خوانده است. عقود لازم به این معناست که بدون علت موجه از سوی طرفین نمی‌توان قرارداد را بر هم زد. عقود جایز در مقابل عقود لازم هستند که در هر زمانی به خواست طرفین حتی بدون هیچ دلیل موجه و تشریفاتی می‌توان آن را بر هم زد.

بنابراین فردی که ملک و مال خود را به شخص دیگری صلح عمری نموده است. نمی‌تواند از تصمیم خود منصرف گردد مگر اینکه در قرارداد شرط حق فسخ مادام العمر را قید کرده باشد. در این صورت شخص صلح‌گر در هر هنگامی که اراده نماید می‌تواند از معامله صلح یک طرفه رجوع کند.

صلح عمری در زبان ساده قراردادی رسمی است که در آن شخص صلح کننده مال و اموال خود را مشروط بر مدت زمان زندگانی‌اش به فرد یا افرادی دیگر می‌بخشد تا پس از فوت او به آن‌ها منتقل شود.

توصیه می‌شود هنگامی که می‌خواهید برای عقد قراردادی به عنوان صلح عمری اقدام کنید قبل از هر گونه قدمی ازیک وکیل صلح عمری حرفه‌ای مشاوره دریافت نمایید.

مشاوره حقوقی با وکیل صلح عمری

وکیل متخصص در حوزه قراردادها می‌تواند با مهارت و تجربه حقوقی خود خواسته‌های موکل را به زبان حقوقی ترجمه کرده و به صورتی که صحت و استحکام عقد مختل نشود. به این ترتیب با خیالی راحت از برآورده شدن خواسته‌هایتان در قرارداد با شخص مقابل به توافق برسید.

موسسه حقوقی صلح صدرا واقع در خیابان ظفر تهران یکی از موسسات حقوقی معتبری می‌باشد که قادر خواهد بود به شما در حوزه تنظیم قرارداد کمک کند. این موسسه حقوقی دپارتمان‌های حقوقی گوناگونی را دارا بوده که با توجه به نیاز موکلین می‌توانند در انواع زمینه‌ها مشاوره داده و به شما خدمات مدنظرتان را ارائه بدهند.  وکلای صلح صدرا در حوزه تهیه و تنظیم و عقد قراردادها و نیز در باب ارائه مشاوره حقوقی به شما عزیزان فعالیت دارند.

وکلای موسسه حقوقی صلح صدرا

مسعود اسلامی مهر

کارشناس ارشد حقوق خصوصی
وکیل دادگستری

وکیل ملکی در تهران - زهرا ایزدی فر

زهرا ایزدی فر

کارشناس ارشد حقوق بین الملل وکیل دادگستری

وکیل ملکی در تهران - منا ترابی - صلح صدرا

مونا ترابی

کارشناس ارشد حقوق خصوصی
وکیل پایه یک دادگستری

وکیل ملکی در تهران - بهاره فیض - صلح صدرا

بهاره فیض 

وکیل پایه یک دادگستری و کارشناس ارشد حقوق