• تهران، خیابان ظفر، خیابان مصدق (نفت) شمالی، کوچه دامغانی، پلاک۳۸، واحد ۲
  • ۰۹۱۲۱۹۳۲۴۲۸ || ۰۲۱۲۲۲۲۱۸۶۷ || ۰۲۱۲۶۴۱۳۷۶۳
  • تهران، خیابان ظفر، خیابان مصدق (نفت) شمالی، کوچه دامغانی، پلاک۳۸، واحد ۲
  • ۰۹۱۲۱۹۳۲۴۲۸ || ۰۲۱۲۲۲۲۱۸۶۷ || ۰۲۱۲۶۴۱۳۷۶۳ ||

وکیل چک در تهران

وکیل چک در تهران به وکیل پایه یک دادگستری و تحصیل کرده رشته حقوق می‌گویند. او در همه حوزه‌های حقوقی از جمله مسائل کیفری و حقوقی تسلط دارد. تخصص این وکیل در زمینه‌های مرتبط به چک در قانون تجارت و اصلاح و قوانین صدور چک ویژه می‌باشد. وکیل چک می‌تواند افراد را در حوزه مرتبط با چک برگشتی مثل شکایت به جهت مطالبه وجه و حتی به اجرا گذاشتن چک بلامحل راهنمایی نماید. و در صورت تشکیل پرونده در این خصوص اقدامات لازم جهت پیگیری شکایت شما را به عهده خواهد داشت.
چک چیست ؟
در قانون تجارت و طبق ماده ۳۱۰ چک نوشته‌ای است که شخص صادرکننده به صورت کامل یا قسمتی از وجوهی که از آن خودش می‌باشد را به فرد دیگری واگذار می‌کند. در ادامه به ارکان اصلی چک اشاره خواهیم کرد: اولین رکن اصلی چک صادرکننده آن است که وی چک را در وجه فرد دیگری صادر می‌کند. دومین رکن همان فردی است که چک به نفع او صادر شده و دارنده آن است. اصطلاح محال علیه برای بانکی گفته می‌شود که صادرکننده در آن حساب داشته و دارنده چک باید برای دریافت وجه به آن بانک مراجعه نماید.

اگر برای شما هم مشکلات ملکی نظیر از دست دادن املاک اتفاق افتاده است، بهترین وکیل ملکی در تهران را انتخاب نمایید.

وکیل چک در تهران
وکیل چک در تهران

بهترین وکیل چک در تهران

بهترین وکیل چک در تهران به انواع متعدد و مختلف چک اشراف دارد. برای مثال در چک تضمینی بانک پرداخت آن را تضمین خواهد کرد و اگر صادرکننده در حساب بانکی‌اش مبلغ کافی نداشته باشد بانک آن مقدار مبلغ را پرداخت می‌کند. اما در چک عادی که متداول ترین نوع است صادرکننده تمام مبلغ را از حساب خود پرداخت خواهد کرد.
برخی چک‌ها توسط بانک صادر می‌گردند مانند چک رمزدار ولی درخواست صدورش توسط دارنده چک صورت می‌گیرد. فرق آن با چک تضمینی رمزدار در این می‌باشد که بانک پرداخت آن را تضمین خواهد کرد. چک مسافرتی از طرف تمام بانک ها صادر می‌شود و وصول آن توسط هر فردی قابل انجام است و دیگر نیازی به مراجعه به شعبه بانکی خاصی نخواهد بود.
در واقع پرونده‌های مرتبط به چک حساسیت بیشتری نسبت به سایر دعاوی دارند و به همین جهت قوانین بیشتری در این زمینه وضع شده‌اند. اگر شخصی درگیر شکایت و یا پرونده مرتبط به چک شود توصیه می‌گردد که قبل از هر اقدامی از بهترین وکیل چک در تهران مشاوره بگیرد و سرخود کاری نکند.چرا که همین اقدام خودسرانه می‌تواد سبب زیان مالی و خسارت بیشتری بشود. همچنین وکیل چک با بررسی کردن مشکل پیش‌آمده می‌تواند راهی پیدا کند که از خروج فرد صادرکننده که چکش برگشت خورده است از کشور و انتقال دادن اموال وی جلوگیری کرد.

 

۰۲۱۲۲۲۲۱۸۶۷

۰۲۱۲۶۴۱۳۷۶۶ 

۰۲۱۲۶۴۱۳۱۱۲

۰۲۱۲۶۴۱۳۷۶۳

info@solhesadra.com

تهران، خیابان ظفر، خیابان مصدق (نفت) شمالی، کوچه دامغانی، پلاک۳۸، واحد ۲

مسعود اسلامی مهر
بهترین وکیل چک در تهران

وکیل متخصص چک در تهران

به همین جهت بهتر است اگر در زمینه چک دچار مشکل شده‌اید و یا چک شما برگشت خورده است، برای آن که حق شما پایمال نشود و بتوانید در دعاوی پیروز شوید تا مبلغ چک را از صادرکننده دریافت کنید با یک وکیل متخصص چک در تهران مشورت کرده تا با دید بهتری بتوانید اقدام نمایید.
برای برگشت زدن چک و مطالبه کردن وجه چک برگشتی، روش‌های متعددی وجود دارند که می‌توانید ازطریق آن‌ها اقدام کنید. این روش‌ها از مراجعه به دادسرا و ثبت شکایت کیفری از چک بلامحل گرفته تا مراجعه حضوری در دادگاه و تقدیم نمودن دادخواست حقوقی برای مطالبه وجه. در آخر نیز باید جهت درخواست صدور اجرائیه به اداره اجرای ثبت مراجعه کرده که به اصطلاح این عمل همان به اجرا گذاشتن چک می‌گویند.
با مراجعه به مؤسسه حقوقی صلح صدرا و مشورت نمودن با وکیل متخصص چک در تهران ما اشخاصی که در خصوص چک به مشکل خورده‌اند می‌توانند تصمیم بسیار مناسب و به جایی قبل از هر اقدامی بگیرند. چرا که وکیل متخصص چک تهران به صورت کامل در زمینه چک‌های برگشتی فرد را مورد مشاوره قرار می‌دهد و حتی اگر نیاز باشد دادخواست حقوقی برای شکایت آن شخص تنظیم می‌کند.
همیشه برای حل پرونده‌های مختلف یک راه واحد وجود ندارد و باید توجه داشت که بهترین روش برای مطالبه وجه چک به عوامل متعددی بستگی دارد. پس بهتر است قبل از هر اقدامی در این بحث برای انتخاب بهترین راه وصول چک برگشتی، با یک وکیل متخصص چک مشورت کنید. موسسه حقوقی صلح صدرا با بهترین و باتجربه‌ترین وکلا در خدمت شما عزیزان است و در این پروسه حقوقی تنها نمی‌مانید.

وکیل برای چک برگشتی

برای شکایت کردن و به اجرا گذاشتن چک نیاز به وکیل چک برگشتی دارید تا در این مسیر همراهی‌تان کند. برای شکایت کیفری تا ۶ ماه بعد از تاریخ صدور چک، دارنده چک می‌تواند آن را برگشت زده و از سوی بانک گواهی عدم پرداخت را دریافت نماید.اگر گواهی را در این زمان ۶ ماهه دریافت نکنید، دیگر قادر نخواهید بود تا مطالبه وجه را از شکایت کیفری وصول کنید. بعد از دریافت کردن گواهی عدم پرداخت، دارنده چک باید به دادگاه مراجعه کند و با تقدیم گواهی به دادگاه، دادخواست خود را ثبت نماید.
شکایت کیفری فقط بر علیه صادرکننده چک اعمال شده و امکان مطرح نمودن این دادخواست برای ضامن یا ظهرنویس چک وجود نخواهد داشت. دقت داشته باشید که بعضی از چک‌ها قابل وصول به این روش نیستند.
در روش اقدام حقوقی برای وصول چک نخست باید فرم شکایت را تکمیل کرده و به دفتر دادگاه تقدیم کنید. این فرم شامل اطلاعات فردی شاکی، اطلاعات شخص خوانده، موضوع دعاوی و علت آن می‌باشد. پس از ارائه دادن دادخواست، دفتر دادگاه برای شما یک نوبت رسیدگی مشخص خواهد کرد.
بعد از بررسی شدن پرونده توسط دادگاه، اگر حکم به نفع شما صادر شد، ممکن است که خوانده درخواست تجدیدنظر کند. ولی اگر که دلایل کافی برای تجدید نظر نداشته باشد، همان حکم اولیه دادگاه تایید خواهد شد. همه سلسله مراتب به وسیله ابلاغیه به طرفین اطلاع داده خواهد شد.

بعد از آن، حکم را به دفتر اجرائی دادگاه ارسال می‌کنند تا حکم اجرائیه صادر گردد. محکوم از تاریخ صدور اجرائیه تا ۱۰ روز پس از آن مهلت دارد که بدهی خود را پرداخت نماید. اگر شخص محکوم در این مدت ۱۰ روز بدهی خود را پرداخت نکند، طلبکار می‌تواند اموال او را توقیف کند. در صورتی که محکوم دارایی کافی برای جبران بدهی نداشته باشد، پس طلبکار می‌تواند حکم جلب او را درخواست کند.

وکلای موسسه حقوقی صلح صدرا

مسعود اسلامی مهر

کارشناس ارشد حقوق خصوصی
وکیل دادگستری

وکیل ملکی در تهران - زهرا ایزدی فر

زهرا ایزدی فر

کارشناس ارشد حقوق بین الملل وکیل دادگستری

وکیل ملکی در تهران - منا ترابی - صلح صدرا

مونا ترابی

کارشناس ارشد حقوق خصوصی
وکیل پایه یک دادگستری

وکیل ملکی در تهران - بهاره فیض - صلح صدرا

بهاره فیض 

وکیل پایه یک دادگستری و کارشناس ارشد حقوق